20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Masat e reja anti-Covid: Ndalohen ceremonitë e varrimeve?

Qeveria e Kosovës ka marrë disa vendime të reja sonte për shkak të përhapjes së madhe të koronavirusit.

Në njërën nga pikat e propozim-vendimeve, thuhet se janë ndaluar tubimet publike mbi 20 persona.

Kjo nënkupton që edhe ceremonitë e varrimit mund të jenë ndaluar për shkak të situatës së krijuar duke qenë se Qeveria me vendimet e saj ka kufizuar edhe numrin e pjesëmarrësve në organizime publike.

Më Shumë

AAK kërkon që paga minimale të jetë 370 euro

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka propozuar që paga minimale në vendin tonë të jetë 370 euro. AAK po ashtu ka propozuar që pensioni i...

Ky pritet të jetë largimi i parë nga Malisheva

Skuadra e Malishevës ka arritur të sigurojë mbijetesën në Superligën e Kosovës. Malisheva me trajnerin Bylbyl Sokoli përmbushi pritshmëritë dhe tashmë pritet të ketë ndryshime...

Lajmet e Fundit