13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Matoshi: Thaçi nuk do të kandidohet për Kryeministër

HalilMatoshi-analistEmri i Agim Aliut i propozuar nga PDK-ja për kryetar të Kuvendit bëri të qartë faktin se i njëjti skenar do të përsëritet edhe kur është fjala për kryeministrin.

Kështu mendon analisti Halil Matoshi i cili është i bindur se nuk do të jetë Hashim Thaçi kandidat për kryeministër.

“Unë mendoj se ka me qenë i njëjti skenar, sikur edhe në seansën konstituive të djeshme. Unë mendoj se prapë Thaçi nuk do të kandidohet për kryeministër për arsye të thjeshtë sepse është duke e ditë se ai nuk i ka numrat për mandatar, ai nuk është mësu me e duru humbjen, prandaj unë besoj që ai në një mënyrë ose tjetër do të gjejnë një eskivim nga kjo situatë dhe nuk do të del fare para Kuvendit që të kërkoj votën e Kuvendit”, tha Matoshi për KTV.

Më Shumë

Haaland për bashkëpunimin me De Bruyne: Ne po vijmë, jemi gati të sulmojmë

Dyshja e Manchester Cityt, Erling Haaland dhe Kevin de Bruyne shkëlqyen në fitoren e Qytetarëve ndaj Luton Town, duke kaluar në çerekfinale të Kupës...

Një person në Prizren thotë se dikush ia ka vjedhur veturën, rasti po hetohet

Një person në Prizren ka raportuar se dikush ia ka vjedhur veturën që e kishte parkuar në rrugën “Ali Dida”. “VJEDHJE E VETURËS- Rr. Ali...

Lajmet e Fundit