10.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Mbahet punëtoria për hartimin e planit të punës për Kuvendin e Komunës së Rahovecit

Të martën është mbajtur punëtoria “Hartimi i planit të punës për Kuvendin e Komunës së Rahovecit për vitin 2024”, që parashihet me kornizën ligjore në Kosovë.

Në këtë punëtori morën pjesë grupet parlamentare të partive të përfaqësuara në kuvend, drejtorët komunalë, si dhe përfaqësues të shoqërisë civile, të cilët patën mundësinë të propozojnë pika për përfshirje legjislative, të dakordohen për prioritete dhe objektiva të punës së kuvendit.

Kjo punëtori u organizua nga OSCE-ja dhe Kuvendi i Komunës së Rahovecit.

Më Shumë

Haalandi ëndërron Real Madridin

Real Madrid duket se është shumë pranë nënshkrimit të një galaktiku në verë. Pas një sage transferimi që zgjati prej vitesh, duket se Kylian Mbappe...

Kërkohet nga Bayerni, por Zidane e preferon Juventusin

Bayern Munchen e dëshiron Zinedine Zidane si pasues të Thomas Tuchel, por strategu francez preferon më shumë të punojë në Itali. “Një ditë në Itali?...

Lajmet e Fundit