0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Mbi 1 miliardë myslimanë fillojnë sot muajin e Ramazanit

xhamiaSot në gjithë globin më shumë se 1 miliardë myslimanë fillojnë muajin e shenjtë të Ramazanit. Liderët fetarë nga e gjithë bota kanë bërë thirrje për një muaj paqe e solidariteti.

Myftiu Naim Ternava ka thënë në Kosovë nuk ka vend për ekstremizëm fetar. Sipas kalendarit mysliman muaji i shenjtë i Ramazanit fillon me 28 qershor dhe dita e parë e Fitër Bajramit është me 28 korrik.

Më Shumë

Arrestohet i dyshuari për vjedhje në Planejë të Hasit

Është arrestuar i dyshuari për vjedhje në fshatin Planejë të Hasit. Ai është dërguar në mbajtje. “Është identifikuar dhe arrestuar një mashkull kosovar si i dyshuar...

Sulmohet fizikisht një femër në Prizren, bëhet për spital

Një femër në Prizren ka pranuar tretman mjekësor. E njëjta është sulmuar fizikisht nga një person i cili është arrestuar nga policia. I dyshuari, pas intervistimit...

Lepuri me doreza

Lajmet e Fundit