14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Mbledhja e përbashkët qeveritare në Prizren, pa rezultate

Dy qeveritNjohësit e proceseve politike në Shqipëri dhe Kosovë nuk shohin ndonjë rezultat për qytetarët e Kosovës dhe të Shqipërisë nga mbledhja e parë e përbashkët e dy qeverive që është mbajtur në Prizren.

Armand Shkullaku dhe Nexhmedin Spahiu kanë thënë për “Epokën e re” se duke mos i përmbushur zotimet e bëra në Prizren, mbledhjet e tilla më shumë po u shërbejnë për qëllime politike qeverive sesa për të mirën e qytetarëve.

Ata i kanë porositur krerët e të dy qeverive që në mbledhjen e ardhshme, e cila pritet të mbahet në mars, të përqendrohen më shumë në thellimin e shkëmbimeve ekonomike.

Më Shumë

Shqyrtohet vendimi i qeverisë për masat në furnizim me energji

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Vendimit të Qeverisë për zgjatjen...

Rihanna do të performojë në ‘Super Bowl 2023’

Rihanna do të jetë në qendër të skenës në shfaqjen e pjesës së dytë të Super Bowl në muajin shkurt, përcjellë KultPlus. Këngëtarja, e cila...

E diela me diell

Lajmet e Fundit