5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Mbyllet një lokal në Prizren, u helmuan shtatë persona

Policia e Kosovës ka njoftuar për mbylljen e një lokali në Prizren.Lokali është mbyllur nga inspektorët sanitar, pasi dyshohet se shtatë persona janë helmuar me ushqim.Persona që u helmuan u dërguan në spital, ndërsa rasti po hetohet.

Rasti po hetohet nga policia.

“Raportohet se shtatë persona dyshohet se janë helmuar me ushqim, Njësitë relevante policore, një ekipe e ndihmës së shpejtë dhe inspektorët sanitarë kanë dal në vendin e ngjarjes. Personat e helmuar janë dërguar në spitalin e Prizrenit për trajtim mjekësor, ndërsa lokali ku janë shërbyer me ushqim është mbyllur nga inspektorët sanitar. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin e PK./Express/

Më Shumë

Lionel Messi ‘kërcënohet’ nga boksieri Canelo Alvarez

Canelo Alvarez, kampioni i shumëfishtë i botës në boks, ka kërcënuar në mënyrë sensacionale Lionel Messin pasi ka akuzuar futbollistin legjendar për mosrespektim të...

Ti nuk e di se ç’është dashuria

Poezi nga: Raymond Carver Përktheu: Fadil Bajraj (një mbrëmje me Charles Bukowskin) Ti nuk e di se ç’është dashuria tha Bukowski Jam 51 vjeç shikomë Jam i dashuruar në...

Lajmet e Fundit