1.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Mediat italiane raportojnë për finalen e BBV, Ilir Shaqiri flet pas fitores: Nuk gjej do fjalë për të përshkruar emocionet

Spektakli Big Brother VIP përfundoi aventurën e famshme në finalen e së premtes.

Fitues i çmimit të madh u zgjodh balerini i njohur shqiptar Ilir Shaqiri, ndërkohë në vendin e dytë u radhit aktori Donald Veshaj.

Iliri, i cili ka qenë një nga konkurrentët më të fortë brenda shtëpisë së Big Brother VIP, ka bërë reagimin e tij të parë pas fitores së madhe në spektaklin e shumë shikuar.

Ai publikoi një video nga momenti kur prezantuesja e programit shpalli fituesin, teksa në mbishkrimin e saj shkroi falënderimet më të mëdha për ata që e mbështetën në këtë rrugëtim.

“Kurrë më parë nuk kisha provuar kaq shumë emocion për të shkruajtur një post dhe ku nuk gjej dot fjalë për të përshkruar dimensionin e këtij emocioni që më dhuruat me votat tuaja. Ju ndjej njerëz të mi dje, sot e mot! Jemi një dhe do festojmë shumë suksese të tjera bashkë. Faleminderit nga zemra, ju dua”, ka shkruar fituesi i BBV në Instagram.

Balerini Ilir Shaqiri i cili ka një karrierë të gjatë dhe të suksesshme në Itali, ka treguar përmes postimeve në InstaStory imazhe të mediave italiane që raportuan për fitoren e tij në Big Brother VIP.
Si fitues i çmimit të madh, Iliri ka marrë nga produksioni çekun me 100 mijë euro.

Më Shumë

Prizren, Suharekë/ Goditen me veturë dy këmbësorë

Dy këmbësorë janë goditur nga veturat. Aksidenti i parë ka ndodhur në Prizren, kurse i dyti në Suharekë. Viktimat kanë marrë trajtim mjekësor. Fsh. Lubizhdë, Prizren 24.11.2022-16:25....

U thirr nga Franca në Kupën e Botës, Frankfurt nxjerr në shitje sulmuesin

Do të duhej një ofertë prej 60 milionë euro për ta bërë Eintracht Frankfurt të mendojë për shitjen e Randal Kolo Muani-t, sipas “Sport...

Lajmet e Fundit