17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Mëditjet e Totajt dhe Gashit

Kryetari Shaqir Tolaj dhe nënkryetari i Prizrenit Kujtim Gashi, kanë marrë 888 euro mëditje vetëm për muajin maj dhe qershor.

Në dokumentet e siguruara nga Insajderi, shihet se kryetari Tolaj ka marrë 636 euro mëditje për dy muaj. Ai kishte udhëtuar gjatë muajit maj të 2022’ës në Gjermani dhe në Francë.

Ndërsa në fund të qershorit shkoi përsëri në Gjermani

 

Ndërsa, nënkryetari Gashi ka marrë 252 euro mëditje brenda dy muajve.

Ai kishte udhëtuar një herë në Gjermani dhe një herë në Durrës në maj të këtij viti./GazetaInsajderi.org

Çfarë mund të mos keni parë këtë verë te Shatërvani në Prizren?

Më Shumë

Ekonomistët: Qeveria të lejoj tërheqjen e 30% të mjeteve nga Trusti

Kur tërheqja e parave nga Trusti Pensional është sërish në diskutim, vlera e këtij fondi është më e vogël për disa miliona euro. Tash e...

Ministrja gjermane: Vizat për Kosovën do të liberalizohen brenda këtij viti

Shumtë ekspertë thonë se liberalizimi i vizave për Kosovën do të ndodhë këtë vit. Të njëjtin mendim e deklaroi ministrja për Evropë e Gjermanisë,...

Lajmet e Fundit