14.9 C
Prizren
E martë, 28 Shtator, 2021

Mërgimtari nga Suhareka: Pas 10 vjetësh u kthyem për të votuar

Në fshatin Bllacë të Suharekës një grup i madh i mërgimtarëve kanë ardhur në mënyrë të organizuar për të votuar në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit.

Qefseri nga fshati Bllacë në një prononcim për T7, ka treguar se ka qenë organizator i një grupi mërgimtarësh që të vijnë në Kosovë për të ushtruar të drejtën për të votuar.

Ai thotë se kanë ardhur që të votojnë për një të ardhme më të mirë.

“Kemi ardhur në mënyrë të organizuar. Kam qenë sponsor i kësaj ardhje Pas 10 viteve ne mërgimtarët kthehemi për një qëllim që të votojmë për një të ardhme më të mirë”, ka thënë ai për T7 nga shkolla “Ramë Bllaca” në Suharekë. /GazetaExpress/

Më Shumë

30 vjet nga albumi revolucionar “Nevermind” i Nirvanës

Kanë kaluar 30 vjet nga dita që doli albumi “Nevermind” që do të shënonte ndryshim jo vetëm në zhanrin e rokut por edhe në...

Quni : Kandidoj për kryetar për ta qeverisur Prizrenin si duhet

Kandidati për kryetar Prizrenit nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni ka thënë kryetarit aktual i janë dashur katër vite për të...

Muharrem Qena: Më leqitën për së gjalli

Intervistë e botuar në revistën “Fjala” më 1 janar 1982: Foto: Fahredin Spahija, realizuar në vitin 2006 “Për teatrin dhe për shumë gjëra të tjera” Me Muharrem...

Bizneset kërkojnë t’u falen gjobat e pandemisë

Gjobat e shqiptuara gjatë pas shtrëngimit të masave nga Qeveria janë parë me shumë shqetësim nga sektori i gastronomisë dha ai hotelerisë, raporton Ekonomia...

Kadare uron gruan e jetës!

Dikur, studentja bukuroshe e dashuruar me shkrimtarin e ri. Helena Kadare – bashkëshortja fatlume e autorit më të madh bashkohor të letrave shqipe, feston...

32 pacientë me COVID të shtrirë në Spitalin e Prizrenit

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se 32 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Prizrenit, raporton PrizrenPress Njoftimi...

Messi stërvit me ekipin, në prag të ndeshjes ndaj Manchester City në Ligën e Kampionëve

Lionel Messi duket të jetë i gatshëm për ta ndihmuar Paris Saint-Germainin kundër Manchester City në Ligën e Kampionëve në mesjavë. Messi ishte në dyshim...

“Një udhë e dy punë”

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA Dushk për gogla: Albin Kurti është politikani më i fuqishëm në Kosovë, jo vetëm shkaku i votave të fituara në...

Një i mitur në Prizren sulmohet fizikisht

Dje në Prizren, rreth orës 10:30, një person me probleme psikike ka sulmuar fizikisht një të mitur, shkruan PrizrenPress Viktimës i është ofruar tretman mjekësore...

Florian Marku me lot në sy pas fitores: Thanë se jam kick-bokser, por ja ku jam sonte

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka shkruar historinë, duke fituar titullin ndërkombëtar IBF në peshat e mesme, shkruan Insporti. Marku boksoi 10 raunde me boksierin ukrainas,...

Ibrahim Tatlises mban koncert pas 12 vitesh larg skenës

Këngëtari i famshëm turk Ibrahim Tatlises, i cili qëndroi larg nga skena për shumë vite, doli para simpatizantëve të tij me një koncert në...

Totaj ndërpret fjalimin në Prizren në respekt të ezanit

  Gjatë një takimi elektoral, kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka ndaluar fjalimin në respekt të ezanit. Ai e ndërpreu fjalimin përderisa...

Sot, mot me diell

Sot në vendin tonë do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me temperatura ditore mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Era do...

Këngëtari shqiptar që po korr sukses në Turqi: Si u bëra pjesë e top listave më të njohura

Albin Hasani është 24-vjeçari shqiptar që po korr sukses në Turqi, pasi këngët e tij janë renditur në Top Listat muzikore. Në një lidhje me...

Totaj premton ndihmë për futbollin e Prizrenit

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka vizituar sot Klubin Futbollistik ‘Liria’ dhe FC Prizren. “Si ish sportist aktiv dhe kryetar i...

Nesër pritet të mbahet gjykimi ndaj shtetasit nga Shqipëria që i dha 5 euro ryshfet në këmbim që të kalonte më shpejtë kufirin

Gjatë ditës së nesërme në Gjykatën Themelore të Gjakovës, pritet të mbahet shqyrtimi fillestar ndaj të akuzuarit A.B., nga Tirana, Republika e Shqipërisë, i...

Lajmet e Fundit