22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Mes dhimbjesh dhe lotësh i jepet lamtumira familjes pesë anëtarësh nga Suhareka

Mes dhembjesh e lotësh iu dha lamtumira e fundit familjes pesë anëtarësh së Jeton Sadikajt, të cilët ndërruan jetë të dielën në mesditë në një aksident rrugor në magjistralen Suharekë-Duhël.

Albesa Sadikaj, 4 vjece, Erjon Sadikaj 6 vjeç, bashkë me nënën Albesën, babain Jetonin e gjyshen Hidajete Sadikajn, u varrosën në orët e sotme të pasditës në varresat e fshatit Sopijë të Suharekës.

Familja Sadikaj kishte ardhur në Kosovë për pushime nga Zvicra. Por vetëm pas një ditë qëndrimi në vendlindje e gjithë familja sadikaj u përfshi në një aksident rrugor ku edhe vdiq.

Ata u varrosën sot në praninë e mijëra personave ku ia dhanë lamtumirën e fundit.

Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/lajme/mes-dhimbjes-dhe-lotesh-i-jepet-lamtumira-familjes-5-antaresh-nga-suhareka-557103/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Më Shumë

Gjergj Basta, gjenerali shqiptar që tronditi Evropën në mesjetë

Gjergj Basta, është një nga figurat më të njohura të praktikës ushtarake evropiane të fillimit të Rilindjes, nga ku kishte mbetur një emër i...

Atentat ndaj Donald Trump

Kandidati për president i SHBA-së Donald Trump ishte duke mbajtur një fjalim para popullit amerikan në Pensilvania ku papritur u dëgjuan të shtëna me...

Lajmet e Fundit