-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Messi pritet të debutojë sonte me PSG-në

Ylli argjentinas, Lionel Messi pritet të debutojë sot (e diel) me Paris Saint-Germain në ndeshjen e vlefshme për Ligue 1.

Messi u transferua para disa javësh te PSG si lojtar i lirë, pasi e kishte të pamundur të rinovonte kontratën me Barcelonën shkaku i problemeve financiare dhe rregullave të vendosura nga La Liga.

Megjithatë, fillimi i vonshëm i stërvitjeve shkaku i pushimeve të zgjatura verore, kanë bërë që sulmuesi argjentinas të mos jetë gati për debutim.Por, pritjes si duket i ka ardhur tashmë fundi dhe tifozët shumë shpejt pritet ta shohin Messin në fushë me fanellën e PSG-së.

Sot (e diel), Lyoni luan në udhëtim te Reims në kuadër të javës së katërt në Ligue 1 dhe kjo ndeshja pritet ta sjell debutimin e Messit.Sipas mediave francez dhe më gjerë, trajneri Mauricio Pochettino do t’ia jap minutat e parë Messit në këtë përballje.

Më Shumë

Prizren, Suharekë/ Goditen me veturë dy këmbësorë

Dy këmbësorë janë goditur nga veturat. Aksidenti i parë ka ndodhur në Prizren, kurse i dyti në Suharekë. Viktimat kanë marrë trajtim mjekësor. Fsh. Lubizhdë, Prizren 24.11.2022-16:25....

Gjykata e Prizrenit i bindet KGJK-së, punon vetëm shërbime esenciale

Gjykata e Prizrenit ka zbatuar vendimin e KGJK-së dhe nga dita e sotme do të reduktohet puna duke ofruar vetëm shërbime esenciale.Këshilli Gjyqësor i...

Lajmet e Fundit