17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Jemi vetëm pak orë nga një nga ndeshjet më të rëndësishme të peshave të rënda në historinë e fundit të boksit. Sot (e shtunë) mbrëma, në Riad, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të shkojnë ‘kokë më kokë’ për të vendosur se kush do të kurorëzohet mbreti i padiskutueshëm i divizionit.

Gara pritet të jetë jashtëzakonisht e ngushtë. Shanset e basteve e kanë treguar këtë. Fury është aktualisht një favorit shumë i lehtë dhe shanset e tij kanë rënie modeste gjatë javëve të fundit.

Kliko

https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/776367217955014

Ndërsa fansat analizojnë luftën, një legjendë boksi ka dalë për të dhënë mendimin e tij për këtë meç.

Legjenda amerikane e boksit, Mike Tyson po mbështet anglezin Fury për të fituar luftën ndaj ukrainasit Usyk.

“Do të jetë një luftë interesante. Unë jam duke shkuar drejt Tyson Fury sepse mendoj se ai thjesht do ta mposht atë. Ai do ta arrijë atë dhe do ta mposhtë. Duhet të shkoj me Furyn”.

“Mendoj se ai është luftëtari më i mirë në botë, veçanërisht në kategorinë e peshave të rënda”, ka thënë Tyson.

Tyson di shumë gjëra për luftimet në peshat e rënda, kështu që ai mund të jetë pak i njëanshëm kur thotë se ai mendon se Fury është boksieri më i mirë në botë.

Amerikani tha gjithashtu se Fury kishte një “natë të keqe” kur u rrëzua nga Francis Ngannou, por ai nuk mendon se kjo do të ndikojë kundër Usyk.

57-vjeçari ndërkohë po përgatitet për luftën e tij. Ai do të përballet me Jake Paul në muajin korrik, tre vjet e gjysmë pas ndeshjes së tij të fundit ‘miqësore’. /Telegrafi/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Policia e Kosovës për 24 orë shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba trafiku

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve ka shqiptuar 1505 tiketa trafiku.   Në raportin 24 orësh bëhet e ditur poashtu se gjatë 24...

Blair: Mbaj mend refugjatët e Kosovës në kampe, më kërkuan ndihmë dhe iu ndihmova, s’pendohem kurrë

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair tha në seancën solemne në Kuvendin e Kosovës se 25 vjet pas çlirimit, mbi të gjitha në kujtesën e tij...

Lajmet e Fundit