10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Milaim Zeka: Aktakuza ndaj Thaçit është konfirmuar

Ish-deputeti Milaim Zeka ka deklaruar në T7 se me përveç kreut të PDK’së Kadri Veselit, është konfirmuar edhe aktakuza ndaj Presidentit Hashim Thaçi.

Zeka ka deklaruar se luftëtarët e UÇK’së nuk kanë nevojë për poezitë e liderëve politikë, duke përmendur kështu një reagim të kreut të VV’së, Albin Kurti, pas konfirmimit të aktakuzës ndaj deputetit të VV’së, Rexhep Selimi dhe ish-kryetarit të Kuvendit, Jakup Krasniqit.

“Mediat në Shqipëri kanë shkruar tashmë se edhe Thaçit i është konfirmuar aktakuza. Po e shoh reagimin qoftë të Kurtit, qoftë të liderëve tjerë, as Jakup Krasniqi e as Rexhep Selimi nuk kanë nevojë për poezi të tyre, s’kemi nevojë për folklorizëm, s’kemi nevojë me thënë u gëzua apo jo Beogradi”, ka deklaruar Zeka në T7.

Ndërkohë, Partia Demokratike e Kosovës ka deklaruar sot se kreut të saj, Kadri Veselit, i është konfirmuar aktakuza nga Dhomat e Specializuara dhe sot do të niset për Hagë.

Në një komunikatë për media, Kadri Veseli ka bërë të ditur se do të jep dorëheqje nga të gjitha funksionet e tij politike, derisa të përballet me Gjykatën Speciale.

Më Shumë

Prizren: Djali ia demolon zyrën babait, policia e arreston dhe i sekuestron marihuanë e heroinë

Policia e Kosovës raporton se kanë arrestuar në Prizren një person të dyshuar, mashkull, i cili ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. ‘’Është arrestuar...

Dy vëllezër kërcënojnë një grua në Pllanjanë të Prizrenit

Dy vëllezër dyshohen se kanë kërcënuar një grua në fshatin Pllanjanë të Prizrenit Vìktima është detyruar të kërkojë ndihmën e policisë. Sinjali merr vesh se njëri...

Lajmet e Fundit