15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Milan vazhdon të ndjekë talentin e Ajax

Milan vazhdon të kërkojë talente të rëndësishëm që mund ta çojnë skuadrën në nivelin tjetër. Stefano Pioli është gjithmonë i gatshëm të punojë me të rinjtë për t’i ndihmuar ata të rriten dhe të shpalosin potencialin e tyre në klub.

Aktualisht po ndiqen disa emra për të përforcuar repartin e sulmit, si Rasmus Hojlund, qendërsulmuesi danez, i cili është 19-vjeç dhe luan për Atalanta-n.

Sipas “Tuttosport”, një tjetër emër është gjithashtu në radarin e drejtuesve të klubit Paolo Maldini dhe Frederic Massara.

 

 

Sipas gazetës, sulmuesi ganez Mohammed Kudus, i gjigantit holandez Ajax padyshim që po tërheq interesin e Milan-it.

Kudus, 22-vjeç, ka shtatë gola në 10 ndeshjet e para të sezonit 2022-23 deri më tani.

Drejtuesit e Milan-it e pëlqejnë profilin e lojtarit dhe e kanë ndjekur atë në vitin 2020 kur ai luajti për skuadrën daneze Nordsjaelland.

Ajax e bleu Kudus-in për 9 milionë euro, teksa ka kontratë deri në verën e 2025.

/Albanianpost.com

Më Shumë

KEDS-i: Lahuni nga dy veta, kurseni rrymën

Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala,ka folur rreth situatës së krizës energjetike duke dhënë një propozim për të kursyer energjinë elektrike në kohë krize. Për të kursyer energjinë, Buzhala thotë...

“Hapësirat e përbashkëta” projekti i ri nga Autostrada Biennale

Tashmë është lansuar projekti i ri i Autostrada Biennale titulluar “Hapësirat e Përbashkëta” e cila mbështetet nga Ambasada e Amerikane në Prishtinë në kuadër...

Lajmet e Fundit