12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Prizren/ Ndalohet një person me urdhërarrest të gjykatës – i dënuar me një vit burgim

Sot në orën 09:30 stacioni policor në Prizren ka arritur që ta ndalojë një person të kërkuar më urdhërarrest të gjykatës.

Për personin e ndaluar, gjykata Themelore në Prizren kishte lëshua urdhërarrest, pasi që i njëjti me aktgjykim të plotfuqishëm ishte i dënuar me burgim me kohëzgjatje prej një viti, pasi që ishte shpallur fajtor për veprën penale “Vjedhje e rëndë”, transmeton Klan Kosova.

“I ndaluari pas përfundimit të procedurave administrativë dërgohet në Burgun e Prishtinës për vuajtje të dënimit (1 Vit)”.

Më Shumë

Mish dhe ndryshk

Asgjë nuk ishte më absurde, sureale, e paarsyeshme, e kotë, e tepërt, se ushtria, shkolla, puna, shoqëria, arti, kultura, ekonomia, partia, ideologjia, të gjitha...

Kulla e Hajrulla Çantës në Rahovec: Një trashëgimi kulturore e shekullit XVIII-të

Kulla e Hajrulla Çantës, e ndërtuar në fundin e shekullit XVIII-të, është një monument i trashëgimisë kulturore në Rahovec. Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi...

Lajmet e Fundit