5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Milani pa dy mbrojtësit kryesorë anësorë kundër Interit

Klubi i Milanit ka bërë me dije se do të ketë një mungesë të rëndësishme në repartin defensiv në derbin ndaj Inter-it të dielën.

Gjatë ndeshjes së djeshme në Champions ku Milan po luante ndaj Portos, Calabria ka pësuar një goditje në kokë duke e detyruar të largohet nga fusha e lojës.

Këtë gjë e ka konfirmuar dhe vetë tekniku Pioli ku pas ndeshjes tha në një intervistë se Calabria nuk do të rekuperohet dot për derbin.

Gjithashtu Pioli u shpreh se për Rebic nuk është ende e sigurt nëse do të jetë i gatshëm të dielën, por gjendja e tij është me mirë dhe do të shikohet ditët në vazhdim nëse do të rikuperohet plotësisht.

Më Shumë

Joao Cancelo bëhet i Bayernit

Futbollisti portguez i Manchester Cityt, Joao Cancelo, është bërë lojtar i ri i Bayernit në një lëvizje befasuese sot, të ditës së fundit të afatit kalimtar...

U përkujtua 33 vjetori i masakrës së Malishevës

Sot, u bënë 33 vite nga ngjarja më e rëndë e vitit 1990 në Malishevë, ku ranë dëshmorë Ali Kryeziu dhe Hisni Mazreku, ndërsa...

Lajmet e Fundit