9.8 C
Prizren
E diel, 17 Tetor, 2021

Mimoza Hoxha garon në listën e LDK-së për kuvendare të Kuvendit të Prizrenit

Profesoresha e Shkollës së Mesme “Ymer Prizreni” në Prizren, Mimoza Hoxha, në zgjedhjet e tetorit garon për kuvendare të Kuvendit të Prizrenit.

Ajo garon në listën e LDK-së me numër 160, kurse numri i saj është 10.

“Më shumë optimizëm i kam hyrë kësaj sfide dhe po e kërkoj besimin tuaj”, shprehet ajo.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëmTë dashur qytetar të Prizrenit,

Unë jam Mimoza Hoxha. Lidhja Demokratike e Kosovës është familja ime politike dhe unë në këto zgjedhje jam e renditur me numrin 10 në listën zgjedhore.

Më shumë optimizëm i kam hyrë kësaj sfide dhe po e kërkoj besimin tuaj. Nëse mendoni se jam e denjë për të ma besuar votën tuaj, ju betohem që në Kuvendin Komunal do të jem zëri i interesave qytetare dhe përvojën time profesionale do ta vë në shërbim të zhvillimit të qytetit tonë të mrekullueshëm – Prizrenit, të cilin e ka bekuar Zoti me bukuri, pasuri dhe potencial të jashtëzakonshëm.

Në këto zgjedhje komunale iu kërkoj që të votoni numrin 160 – Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe mua me numër 10 në listën për asambleistë.

Në vazhdim do të paraqes para jush një biografi të shkurtër në mënyrë që të keni një pasqyrë të jetës sime personale dhe profesionale.

Unë jam Mimoza Hoxha, e lindur më 22.11.1983. Shkollën fillore e kam përfunduar në shkollën “Abdyl Frashëri” në Prizren, ndërsa shkollën e mesme në shkollën “REALSCHULE” – im Schulhaus Stettbach 8051, në Zurich, Zvicer.

Fakultetin ekonomik dhe Masterin e kam përfunduar në Universitetin e Prishtinës dhe kam gradën “Master i Shkencave Ekonomike” ne drejtimin Banka, Financa dhe Kontabilitet.
Kam përvojë pune disavjeçare në sistemin bankar, duke filluar nga Pro Credit Bank e pastaj në NLB Bank në pozita të ndryshme, si Këshilltare për Klient, Menaxhere për Retail, etj.

Që nga viti 2016, jam mësimdhënëse e lëndëve Ekonomike, në Shkollën e Mesme të Lartë Ekonomike “Ymer Prizreni” në Prizren.

Kam trajnime profesionale në fushën e komunikimit publik, financave, menaxhimit dhe trajnime tjera të ndryshme.

Flas shumë mirë gjuhën gjermane, mirë gjuhën angleze si dhe kam njohuri elementare edhe për gjuhën frënge.

Jam e martuar dhe kam tre fëmijë.

Politikën e shoh si mundësi të kontributit të drejtpërdrejt në jetën dhe mirëqenien e qytetarëve të Prizrenit.

Ju falenderoj paraprakisht për besimin e dhënë duke i’u premtuar se nuk do të mbeteni të zhgënjyer!??

Voto numrin 160, Anton Quni
Mimoza Hoxha me numër 10.

SPONSORIZUAR

Më Shumë

Koalicioni Vakat distancohet nga Abaz Ademi

Koalicioni Vakat distancohet plotësisht nga hapat e fundit të Abaz Ademit, i cili është në listën tonë elektorale dhe mbetet në përputhje me vendimin...

Dënohet anëtari i bordit të ndërmarrjes publike “Eko-Regjion”, për mos deklarim të pasurisë

Hazer Tara, i akuzuar për veprën penale “Mos raportimi ose raportimi i rremë i pasurisë”, u dënua sot nga Gjykata Themelore në Prizren me...

Arta Elezaj poston fotot përvëluese dhe tregon “asetet”, shpërthen rrjeti (FOTOT)

Modelja dhe aktorja Arta Elezaj vazhdon që të freskojë faqen e saj në Instagram me foto tepër seksi Bukuroshja ka postuar sot një foto ku...

Si i dështuan Wilderit taktikat e çuditshme në trilogjinë ndaj Furyt

Taktikat e çuditshme të para -luftimit të Deontay Wilder të dizajnuara për të mposhtur Tyson Furyn dështuan në mënyrë spektakolare pas nokautit të tij...

Nxënësja nga Suhareka e pranon që e ngacmoi profesorin, kjo është deklarata e saj në gjykatë

E akuzuara A.A ka pranuar se e ka ngacmuar profesorin e saj, B.B, duke i shkuar edhe në shtëpi e duke i kërkuar lidhje...

Goditet për vdekje me thikë deputeti

Një deputet konservator është vrarë pasditen e së premtes në Britaninë e Madhe. Në kishën ku ndodhi ngjarja në Essex policia e ka rrethuar zonën me...

Intensitet i vogël i votuesve këtë mëngjes në Rahovec

Në qendrën më të madhe të votimit në Rahovec – në shkollën “Isa Boletini” ka një intensitet të vogël të votuesve mëngjesin e kësaj...

Gjeçovi shërbëtor i Atdheut

”Je i lir me mbajtë burrninë tande, je i lir me u zhburrnu” – Kanuni i Lekë Dukagjinit Autor i një monumenti të gjuhës shqipe...

Totaj në tubimin përmbyllës: Prizreni do ta hap kapitullin e zhvillimit të dielën

Partia  Demokratike  e Kosovës, Dega në Prizren ka mbajtur tubimin përmbyllës, pas gati një muaji sa ka bërë fushatë me qëllimin e arritjes së...

Mjekët flasin për gjendjen e Bill Clinton

Ish-presidenti Bill Clinton u pranua në njësinë e kujdesit intensiv të Universitetit të Kalifornisë Irvine për një infeksion të traktit urinar, që u përhap...

Putini: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë...

Përplasje veturash në rrugën Malishevë-Rahovec, tre persona të lënduar

Tre persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 14:00 në aksin rrugor Malishevë-Rahovec. Lajmin për Gazetën...

Prizren/ 52-vjeçarja me probleme mendore tenton të bëjë vetëvrasje

Një grua e moshës rreth 52-vjeçare në Prizren dje ka tentuar t’i jap fund jetës së saj, shkruan Gazeta Sinjali. 52-vjeçarja dyshohet se ka konsumuar...

Haxhi Avdyli komenton foton ku shihet bashkë me Hashim Thaçin

Deputeti i Listës Guxo, Haxhi Avdyli e ka mohuar se ka qenë pjesë e strukturave të Partisë Demokratike të Kosovës përkundër se i është...

Islam Ukaj merr mbështetje nga Genc Prelvukaj

Në ditën e fundit të fushatës zgjedhore, kandidati i PDK-së për Asamblenë Komunale të Prizrenit, Islam Ukaj, ka marrë mbështetje nga këngëtari i mirënjohur,...

Pranon fajesinë njëri nga të akuzuarit për ushtrim ndikimi ndaj burrit të prokurores së Prizrenit

Në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë është aprovuar marrëveshja e pranimit të fajësisë me Dardan Hoxhaj i akuzuar per veprën penale ushtrim...

Lajmet e Fundit