18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Ministria publikon çmimet e naftës për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës ka publikuar çmimet e karburanteve për 24 orët e ardhshme.

Sipas njoftimit, çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.74 € për litër. i Benzinës është: 1.63 € për litër dhe i produktit Gas është 0.78 € për litër.

Më Shumë

Konjufca: Shteti i Serbisë përgjegjës për zhdukjen e Ukshin Hotit

Sot bëhen 25 vjet nga zhdukja e Ukshin Hotit. Më 16 maj 1999 në rrethana ende të pandriçuara është zhdukur Ukshin Hoti. Kuvendi i Kosovës...

Policia nis hetimet për vdekjen e një burri në Dragash

Policia e Kosovës ka nisur hetimet për vdekjen e një burri në Dragash. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për...

Lajmet e Fundit