15.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Miratohen pikat e mbetura të Kuvendit të Prizrenit

Kuvendi mban vazhdimin e mbledhjes, miratohen pikat e parapara në rend dite

Kuvendi Komunal i Prizrenit sot ka vazhduar me pjesën e mbetur të mbledhjes së VIII (tetë) të rregullt për vitin 2019, e cila ishte shtyer për shkak të mungesës së kuorumit.

Në këtë mbledhje u shqyrtuan katër pikat e mbetura të rendit të ditës, të cilat njëkohësisht edhe u votuan për t’u miratuar.

Kuvendi me këtë rast miratoi Rregulloren 04/2019 për transparencë komunale, e cila është rishqyrtuar sipas rekomandimeve të MAPL-së, ndërkaq më pas u miratua edhe propozim-vendimi mbi hyrjen në koncesion të pronës komunale, planprogrami trevjeçar për banim dhe raporti për llogaritë e arkëtueshme, verifikimi dhe inkasimi i tyre.

Për këtë të fundit, gjithashtu u propozua që pas gjashtë muajsh të prezentohet në Kuvend edhe raporti rreth zbatueshmërisë së rekomandimeve të daluara nga ky raport.

Më Shumë

Haradinaj kujton masakrën në Pastasellë të Rahovecit: Dora barbare nuk i kurseu as të miturit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka kujtuar masakrën në Pastasel të Rahovecit që ka ndodhur 24 vjet më parë. I...

Dy ndeshje interesante sot në basketboll, vëmendja në Suharekë

Xhiroja e 27-të në Superligën e Kosovës në basketboll do të vazhdojë edhe sot me dy ndeshje mjaft interesante. Përballje shumë interesante do të jetë...

Lajmet e Fundit