13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Mjekët e Spitalit të Prizrenit kryejnë një operacion të rrallë

Një operacion i rrallë është kryer në Spitalin e Prizrenit.

Pacienti është liruar në shtëpi.

Dr. Halil Xhibixhiu ka njoftuar se pacienti ka pasur një sëmundje të rrallë.

“Është kryher një intervenim i rrallë në Spitalin e Prizrenit- Reparti i Urologjisë . Pacienti i gjinisë mashkullore , 39 vjec me Dg.Ureteris retrocavalis”, shkruan Xhibixhiu në Facebook, shkruan “PrizrenPress”.

Kjo anomali e lindur është mjaft e rrallë e ureterit”.

“Operacioni është kryer me sukses nga ekipi operator :dr Halil Xhibexhiu operator,dr. Bashkim Thaçi,dr. Alban Hasani, dr. Sadri Kastrati dhe instrumentar Blendi Shala dhe Flura. Anesteziolog dr. Syl Osmanaj dhe tekniku, Resmi Kryeziu”./PrizrenPress.com/

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe spitalMund të jetë një imazh i rreze x dhe kockë

Më Shumë

Moti sot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas IHK-së, vranësirat gjatë...

Totaj mirëpret ambasadorët e huaj: Biseduam për mundësinë e zhvillimit të turizimit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj priti sot në takim ambasadorë të huaj të akredituar në Republikën e Kosovës, me të cilët zhvilloi edhe shëtitje...

Lajmet e Fundit