12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Mjete të pashpërthyera në Prizren

Mjete të pashpërthyera janë gjetur dhe konfiskuar në Prizren.

Një granatë dore është gjetur në fshatin Zojz, kurse mjetet e tjera në rrugën “Adem Jashari “ në Prizren.

Raporti i plotë dhe pa ndërhyrje i policisë

• Fsh. Zojze, Prizren 15.11.2019 – 08:07. Ankuesi mashkull K-Shqiptar, ka informuar se duke punuar në ara të tij, ka hasur në një mjet të dyshuar të pashpërthyer-granat dore. Njësia për deminim i FSK-së ka dal në vendin e ngjarjes dhe kanë larguar mjetin pa incidente.

• Rr. Adem Jashari, Prizren 15.11.2019 – 14:20. Ankuesi mashkull K-Shqiptar për deri sa ishte duke kryer disa punime në një objekt ka gjetur disa mjete të dyshuara shpërthyese. Njësia për deminim i FSK-së kanë konfiskuar municionin, granatën e dorës dhe kanë bërë kontrollimin e objektit në mënyrë të sigurt.

Më Shumë

I dërgoi mesazhe me përmbajtje erotike të miturës, arrestohet i dyshuari nga Prizreni

Është arrestuar një person në Prizren. I njëjti gjatë muajit shkurt-mars 2023, ka ngacmuar seksualisht përmes rrjeteve sociale një të mitur, duke i dërguar mesazhe...

Kurti: Tekst më të mirë të marrëveshjes nuk ka qenë e mundur të mbërrijmë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka nisur raportimin e tij në Kuvendin e Kosovës rreth takimit të Ohrit më 18 mars. Kurti ka folur rreth...

Lajmet e Fundit