22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Modric rinovon kontratën me Realin

Luka Modric ka rinovuar kontratën me klubin e tij, Real Madrid-in edhe për një sezon tjetër.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi spanjoll, të cilët njoftuan se kroati do të mbetet të paktën edhe për një sezon në Madrid.

“Real Madrid CF dhe Luka Modric kanë arritur një marrëveshje për të zgjatur kontratën e lojtarit deri më 30 qershor 2023”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, Modric ka zhvilluar plot 10 sezone me Real Madrid-in, nga to 436 ndeshje, ku ka shënuar 31 gola dhe ka dhuruar 73 asistime.

Së bashku me klubin mbretëror, Modric ka fituar pesë trofe të Ligës së Kampionëve, tri La Liga, katër Kupa të Botës për klube, tri Superkupa Evropiane dhe një Kupë të Mbretit.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Rrebeshe shiu e rrufe, ky është moti për sot

Të dielën pritet të depërtojnë masa më të freskëta ajrore, duke sjellë destabilizim të motit. Nën këto kushte, moti parashikohet me diell dhe vranësira, të...

Imazhet skandaloze të Andrea Bocellit gjatë pushimeve, i dalin të pasmet pasi gruaja e tij e zhveshi gjatë hipjes në jaht

Legjenda e operës, Andrea Bocelli, pati një moment shumë të sikletshëm gjatë pushimeve të tij verore. Tenori italian, 63 vjeç, po ngjitej në një jaht...

Lajmet e Fundit