15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Morinë, 42-vjeçari nga Presheva kapet në kufi me 5 kilogramë heroinë

Mëngjesin e sotëm policia ka kapur 5.1 kilogramë heroinë në pikën kufitare të Morinës. Policia njofton se në prangat e policisë ka rënë një 42-vjeçar me iniciale A.A, alias A.J.

Ndërkohë 42-vjeçari është arrestuar pas kontrollit në këtë pikë kufitare ku në automjetin që drejtonte tip “Golf 6”, në një çantë iu gjetën 5 kilogramë e 107 gramë heroinë.

Në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin me prova ligjore të këtij rasti, identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Më Shumë

Egla Ceno është fituese e edicionit të tretë të Big Brother Albania VIP

Spektakli i sotëm ka sjellë emocione të forta për katër finalistët. Ne podin final është përballur Egla Ceno dhe Julian Deda. Falë votave të publikut,...

Policia në kërkim të Besnik Ukajt për tentim vrasjen në Prizren

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për identifikimin dhe lokalizimin e një personi të kërkuar për vrasje në tentativë. Besnik (Beqir) Ukaj, i...

Lajmet e Fundit