17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Mot i ndryshueshëm, temperaturat deri në 29 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe mundësi për reshje shiu.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1-8 m/s.

Më Shumë

Ministri Murati i përgjigjet ultimatumit të SBAShK-ut

Ministri i Financave Punës dhe Transfereve është deklaruar sot lidhur me pagat e shtatorit për grevistët. Ministri Murati ka thënë për KosovaPress se sa i...

Sonte Sivasspor-Ballkani, kampioni ynë kërkon fitoren e parë

FC Ballkani sonte luan sfidën e radhës në Ligën e Konferencës. Kampioni i Kosovës në fuqi, sonte në Turqi përballet me Sivasspor-in, në kuadër të...

Lajmet e Fundit