18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Moti sot i përzier me diell, vranësira e reshje shiu

Këtë të shtunë pritet të mbajë mot me vranësira dhe me intervale me diell.

Lokalisht do të ketë reshje shiu, kryesisht gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes. Reshjet në zona të caktuara mund të jenë në formë të rrebesheve afatshkurtër.

Kështu bën të ditur Meteo Kosova.

“Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-33 km/h.”, njofton MK.

Ndërkaq temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri në 6 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 15 deri në 17 gradë Celsius.

 


 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

Vetëvendosje në Prizren uron besimtarët myslimanë: Me fat Fitër Bajramin!

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prizren ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë : "Me fat Fitër Bajramin!". "Në këtë ditë feste e gëzimi, le të mbretërojë...

Gjermania sot i dhuron automjete FSK-së

Sot në kazermën e FSK-së “Adem Jashari” do të mbahet ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit me automjete nga Republika Federale e Gjermanisë për Forcën...

Lajmet e Fundit