19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas IHK-së, pos reshjeve ka mundësi të ketë edhe zbrazje elektrike, transmeton Klan Kosova.

“Mot kryesisht i ngjashëm me ditën e martë, por vranësirat do të jenë më të theksuara dhe vende-vende, pos reshjeve ka mundësi të ketë edhe zbrazje elektrike, si pasojë e konveksionit në troposferë. Sa i i përket gjendjes termike, ajo mbetet pothuaj e njëjtë me ditën e martë, përpos në vlerat e minimaleve që parashihet të ketë ngritje”, thuhet në njoftimin e IHK-së

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë 500 qind gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1572 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Agron Llakaj ka një mesazh pas humbjes së bashkëshortes: Mali i dhimbjes s’ka fjalë, pesha shumë e madhe

Aktori Agron Llakaj pak ditë më parë humbi bashkëshorten Kostandina, pas një sëmundjeje të rëndë nga e cila vuante prej disa kohësh. Së fundmi...

Lajmet e Fundit