Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 9 deri 12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22 deri në 25 gradë Celsius.

Sot dhe nesër mëngjeset e hershme mund të  shoqërohen me mjegull të radiacionit si pasojë e rënies së temperaturave minimale, thuhet në njoftimin e IHMK.