16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Moti sot: Me rrebeshe shiu dhe shkarkime rrufesh

Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell.

 

Sipas Meteo Kosova, gjatë orëve të para të ditës pritet të ketë reshje lokale shiu e bore, ndërsa gjatë ditës priten zhvillime të vranësirave, duke gjeneruar rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me disa shkarkesa rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej një dhe katër gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 10 deri në 13 gradë.

Kliko

https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/811508783644404

Era do fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15 deri në 41 km/h/

 

Më Shumë

E konfirmon Policia në Prizren: Dy të plagosur në fshatin Gjonaj, të dyshuarit po kërkohen

Dy persona u lënduan, njëri me armë zjarri e tjetri me mjete të forta në Gjonaj të Hasit të Prizrenit.  Rastin e ka konfirmuar  Policia...

11 të përfshirë në rastin ku u plagos me armë një person në Prizren

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me plagosjen e së mërkurës mbrëma në Prizren. Sipas njoftimit, një person është plagosur me armë zjarri e...

Lajmet e Fundit