13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Mozzik arrestohet nga policia, dyshohet për kanosje

Reperit kosovar, Gramos Aliu i njohur si Mozzik është shoqëruar mbrëmë në stacionin policor të Ferizajt

Sipas asaj që thotë kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari, Mozzik dyshohet se ka “kanosur një person”.

“Ai është intervistuar, dhe është liruar në procedurë të rregullt”, ka thënë Jashari.

Sipas tij, ngjarja ka ndodhur më 16 maj të këtij viti dhe Prokuroria e ka hapur “rastin për kanosje”.

Jashari tha se gjatë kësaj procedure atij i është sekuestruar edhe një armë.

Për rastin në fjalë ende nuk ka reaguar Policia e Kosovës.

Më Shumë

Horoskopi sot – këto janë shenjat më me fat

Dashi Gjatë kësaj dite do përqendroheni më shumë tek jeta profesionale dhe ajo do marrë një zhvillim që nuk e kishit menduar ndonjëherë. Karriera juaj...

Zojz, hajnat vjedhin mbi 20 krerë dele e qengja dhe 30 pula

Blegtorit Demush Bytyçit nga fshati Zojz i janë vjedhur 20 krerë dele dhe qengja dhe 30 pula. Vjedhja ka ndodhur sot, në orët e hershme...

E kërkon MIlani

Lajmet e Fundit