7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

MSh-ja do të rekrutojë një mijë punonjës shëndetësorë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka prezantuar masat e reja anti-COVID.

Përveç masave kufizuese, Vitia ka njoftuar se pas situatës së fundit me koronavirusin, do të rekrutohet staf shtesë.

“Ministri Vitia shtoi se do të rekrutohen 1.000 punonjës shëndetësor, do të shtohet dita e shtunë për tu vaksinuar dhe do të shtohen kapacitetet në të gjitha qendrat e vaksinimit në Kosovë”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Ndryshe, Vitia sot theksoi se do të mbyllen klubet e natës për një kohë, do të reduktohet orari i gastronomisë, si dhe masa të reja rreth dasmave.

“Do të propozojmë që të mbyllen për një kohë klubet e nates, të reduktohet orari dhe aktiviteti i grastronomisë deri sa të propozojmë dhe një zgjidhje edhe rreth dasma me disa kufizime, shumë kufizime të reja për shkak të rezervimeve që i kanë bërë qytetarët tanë”, ka thënë Vitia.

Më Shumë

Kosova feston sot Ditën e Flamurit

Edhe sot vazhdojnë manifestimet në kuadër të Ditës së Flamurit, 28 nëntorit.   Në orën 09:00, bëhen homazhe pranë shtatores së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu. Më...

Patrioti nga Zhuri, ish i burgosur politik, kërkon lëmoshë Prizrenit (video)

Tasim Badallaj është një ish-patriot e i burgosur politik nga regjimi serb. Tash ai çdo ditë viziton kafenetë e Prizrenit dhe nga urtësia e tij...

Moti për sot

Lajmet e Fundit