14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Muharremaj e vlerëson të suksesshëm vitin 2023

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, e ka vlerësuar si të suksesshëm vitin 2023.

Ai tha se shpenzimi prej 95 për qind  i buxhetit,investimet kapitale, rritja e të hyrave vetanake për 500 mijë euro, si dhe projektet e tjera të  rëndësishme infrastrukturor rrugore, sportive e kulturore, kanë qenë të arriturat më të medha të këtij viti.

Kryetari Muharremaj, ka folur edhe rreth kërkesave më të shumta që kanë pasur qytetarët, si dhe për prioritetet për vitin 2024. Në fund, kryetari Muharremaj, ka uruar të gjithë banorët e komunës së Suharekës, për një vit edhe më të suksesshëm për të gjithë.tv prizreni

Më Shumë

Madonna pështyn një fans në koncertin e fundit

Madonna edhe në moshën 65-vjeçare është ende një nga figurat më të njohura në muzikën ndërkombëtare. Këngëtarja amerikane, e cilësuar si ‘mbretëresha e popit’,...

47 aksidente dhe mbi 2200 tiketa për kundërvajtje në 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24-orëshin e fundit janë shqiptuar 2273 tiketa për kundërvajtje. Ndërsa, janë regjistruar 47 aksidente trafiku, ku 13 prej...

Lajmet e Fundit