18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Muja: E di që e kam shkelur ligjin!

Ramadan MujaKryetari i Prizrenit Ramadan Muja, e ka vazhduar ballafaqimin e tij me gjykatën. Atë do ta gjejë të akuzuar edhe balotazhi sepse deri në fund të muajit që vjen pritet të përfundon gjykimi ndaj tij.

Për afër katër orë prokurorja e EULEX-it ka vazhduar marrjen e Mujës në pyetje duke i këkuar përgjigje se përse i anashkaloj procedurat e prokurimit kur i dha tokën në shfrytëzim fabrikës “Kamila”. Ndërsa Muja e pranoi që ky vendim ishte i paligjshëm por tha se e kishte bërë për arsye humanitare,transmeton ktv.

Kryetari I Prizrenit i cili është rikandiduar nga PDK-ja për këtë post është akuzuar nga EULEX për shpërdorim të detyrës zyrtare, ku sipas këtij misioni ky kryetar ka dhënë në shfrytëzim në dy raste pronën publike për fabrika private pa marrë vendim të kuvendit komunal.

Më Shumë

Moti sot me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme gjatë ditës.   Vonë pasdite mund të ketë reshje të izoluara në verilindje...

Barnetta: Xhaka është lider i vërtetë

Bayer Leverkuseni luan sot prej orës 17:30 ndaj Ëerder Bremenit. Me fitore, skuadra e Granit Xhakës shpallet kampione e Bundesligës. Dhe merita të mëdha...

Lajmet e Fundit