13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Thaçi përsëri nuk shkon te Jasharajt, Isa po

thaci ne prekaz(E plotësuar) Kryeministri Hashim Thaçi ka bërë homazhe në kompleksin Memorial në Prekaz, por për dallimnga Kreu i LDK’së Isa Mustafa, Thaçi nuk ka shkuar fare në Odën e Jasharajve. Në fakt , Thaçi ka kohë që i ka ndalë vizitat në Odën e kësaj familjeje për shkak të raporteve gjithnjë e më të ftohta me këtë familje. Sido që të jetë , politikanët nuk i kanë ndalë vizitat tek ky memorial me arsyetimin se atje shkojnë për të marrë “energji të reja”,shkruan Express.

Balotazhi i çon në Prekaz
Liderët e institucioneve dhe partive politike kanë bërë homazhe të enjten para monumenteve të heronjve. Kështu Isa Mustafa ka bërë homazhe dhe ka vendosur lule në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, si dhe para shtatores së Komandantit të UÇK-së, Zahir Pajaziti dhe
te varri i Presidentit Rugova.

isa ne prekaz

Të njëjtën e ka bërë edhe Kryeministri Hashim Thaçi i cili përveç Prekazit dhe shtatores së Zahir Pajazitit ka vendosur lule edhe para shtatores të Presidentit Rugova në sheshin që e mban emrin e tij. Homazhe ka bërë edhe lideri i AAK’s Ramush Haradinaj. Përveç nderimeve që u bëjnë zakonisht këtyre figurave duket se këta liderë kanë shfrytëzuar rastin për t’u dukur pak në opinion edhe për shkak t balotazhit t 1 dhjetorit

Më Shumë

“Shkrepi dhjetë plumba drejt viktimës”, aktakuzë ndaj të pandehurit për vrasjen në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit A.G., për shkak të dyshimit për vrasje të rëndë. Sipas aktakuzës, pasditen e 3 shtatorit në...

Kirurgu i Spitalit të Prizrenit, Zgjim Berisha aderon në Vetëvendosje

Kirurgu i Spitalit Regjional të Prizrenit, Dr. Zgjim Berisha ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje në Prizren. “Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren çdo ditë e...

Lajmet e Fundit