11.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Muja përforcohet me AKR-në dhe Ballin Kombëtar

Nenshrimi i marreveshjes me AKR - BKPartia Demokratike e Kosovës(PDK) në Prizren, ka lidhur të shtunën koalicionin me AKR-në dhe Ballin Kombëtar, për përkrahjen e kandidatit për kryetar të Prizrenit Ramadan Muja, në balotazhin e 1 dhjetorit.
Sekretari i përgjithshëm i Degës së PDK-së në Prizren, Nijazi Kryeziu, nënshkrimin e këtij koalicioni e ka vlerësuar të rëndësishëm.

“Sot është një ditë e madhe për Prizrenin dhe Partinë Demokratike të Kosovës, sepse me anë të kësaj marrëveshje parazgjedhore në mes PDK-së me Aleancën Kosova e Re dhe Ballin Kombëtar po bashkohen forcat demokratike për Prizrenin Europian dhe vazhdim të bashkëqeverisjes demokratike të Komunës së Prizrenit nga ana e kryetarit Muja, me një program dhe një prosperitet për qytetarët e komunës së Prizrenit”, tha Kryeziu.

Kryetari i AKR-së në Prizren, Naser Bresa tha ndërkaq se njerëzit e AKR-së kanë shprehur dëshirën që të jenë pjesë e mbështetjes së kryetarit aktual dhe të ardhshëm të Komunës së Prizrenit Ramdan Muja.Sipas tij, Muja gjatë dy mandateve ka qeverisur në të mirë të qytetarëve të Prizrenit .

Në anën tjetër kryetari i Ballit kombëtar, Habib Hebiballari, ka ftuar të gjithë ballistët që me datën 1 dhjetor në balotazh të jenë në mbështetje të kryetarit Muja, duke e konsideruar këtë si një moment të rëndësishëm për t’u përfshirë në bashkëqeverisje në interes të qytetarëve të komunës së Prizrenit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Freeman: Ne, njerëzit jemi më të shqetësuar për atë që kemi se për atë që jemi

Disa thënie të Morgan Freeman: Mënyra më e lehtë për të pasur një humbje të garantuar është të heqësh dorë. Derisa ndihesh si një viktimë, atëherë...

Moti sot: I vranët e me shi, rikthehet pluhuri saharian

Këtë të martë në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe me intervale të shkurtra me diell, ku pasdite dhe në...

Lajmet e Fundit