23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Shtetaset shqiptare punojnë pa leje në Prizren, arrestohen tri të dyshuara

Prostitution-rrugePolicia e Kosovës raporton se është hapur procedurë për kundërvajtje ndaj tri femrave, shtetase të Shqipërisë, për shkak se ato janë hasur duke punuar në tri lokale te ndryshme pa leje, duke shkelur Ligjin për të huaj.

Të dyshuarat janë kallëzuar për procedim në Departamentin për Kundërvajtje të Gjykatës Themelore në Prizren, ku do të zhvillohen procedurat e mëtutjeshme.

Policia njofton edhe për rastin që ka ndodhur të premten para mesnatës, kur në rrugën magjistrale Vërmicë-Zhur janë arrestuar tri të dyshuara, shtetase shqiptare, të cilat e kishin kaluar ilegalisht kufirin Shqipëri-Kosovë. Me urdhër të prokurorit të dyshuarat janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Mot i ndryshueshëm, temperaturat deri në 29 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira dhe mundësi për reshje shiu. IHK njofton se...

ATK-ja inkason 416 mijë e 250 euro borxhe nga bizneset

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka njoftuar ka inkasuar borxhe në vlerë 416 mijë e 250 euro nga 18 subjekte biznesore. Në njoftimin për media...

Lajmet e Fundit