23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Muja: ‘Treni i fitores’, u nis nga lagja “2 Korriku”

muja 2 korrikKandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja është takuar me elektoratin e dhe strukturat e Nëndegës së PDK-së në lagjen “2 Korriku”

Muja tha se ‘treni’ i fitores së tij, me 3 nëntor ishte nisur në këtë lagje. “Ndihem mjaftë i privilegjuar që flas para jush pas fitores bindëse në 3 nëntor. Lagjia juaj tregoi një maturi dhe bëri zgjedhjen më të mirë dhe votoi vizionin evropian PDK-në. Me 3 Nëntor ne e mposhtëm rivalin politik vetëm falë jush dhe ju falënderoj për përkrahjen. Përkrahja të veçantë i shkon njërës nga kandidatet për Kuvendin Komunal znj.Luljeta Veselaj, e cila mori fuqinë legjitime dhe qytetare falë besimit mbi platformën politike dhe vizionare të PDK-së dhe të liderit të saj,kryeministrit të vendit z.Hashim Thaçit”.

Edhe nënkryetari i PDK-së Skender Sallauka tha se ‘treni’ i fitores së PDK-së me 3 nëntor ishte nisur në lagjen “2 Korriku”.

“Kam nderin dhe kënaqësinë të flas para jush ballëhapur për shkak se me 3 nëntor PDK-ja triumfoi me fitore bindëse. Treni i fitores filloi në Nëndegën “2 Korrikut”, ku ishte një bashkëpunim reciprok në mes strukturave të Degës dhe Nëndegës së “2 Korrikut””, tha Sallauka.

“Ne si Nëndegë e PDK-së të jemi mirënjohës për përkrahjen tuaj. Bashkëpunimi jonë rezultoi me një fitore bindëse ndaj rivalëve politikë”

Kryetari i PDK-së në Prizren, Minir Krasniqi tha se falë mbështetjes së kësaj lagjeje Ramadan Muja ka marrë 8 mijë vota më shumë se kundërkandidatët e tjerë.
“Ju falënderoj për mbështetjen e palodhshme të Nëndegës “2 Korriku”, ku falë besimit tuaj arritëm ta mposhtim rivalin tonë politikë me mbi 8.000 vota epërsi”. /PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Rrihet keq një person në Prizren

Një person  ështe sulmuar fizikisht nga tre të tjerë në Prizren. Rrahja ka ndodhur si pasojë e një mosmarrëveshjeje të momentit, ku tre të dyshuarit...

Tragjedia në Mal të Zi, humbën jetën 11 persona – MPB jep informacione të reja

Ministri i Punëve të Brendshme të Malit të Zi, Filip Axhiq tha se e gjithë udhëheqja e Drejtorisë së Policisë aktualisht ndodhet në Cetinje...

Lajmet e Fundit