16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Musliu: BIK-u instaloi ekstremizmin fetar

Osman Musliu-hoxhe“Për ekstremizmin fetar në Kosovë janë disa faktorë, të cilët kanë ndikuar që të jemi këtu ku jemi. Së pari duhet pasur parasysh se për një problem në familje, përgjegjësi kryesor është i zoti i shtëpisë e që në këtë rast udhëheqja e Bashkësisë Islame është fajtori kryesor për këtë gjendje në të cilën jemi”, ka thënë hoxhë, Osman Musliu, i cili disa vjet më parë është rrahur brenda xhamisë, shkruan Zëri.

Detaje të rënda: Mësuesi shqiptar nuk e përballoi ikjen e gruas, piu ilaç pranë varrit të saj dhe vdiq

Një ngjarje mjaft e rëndë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Bllash të Shqipërisë, ku 60-vjeçari Petrit Jaupaj në gjendje në rënduar emocionale...

Konkurs për çmimin letrar mbarëkombëtar “At Gjergj Fishta”

Bashkia Lezhë, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës dhe Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit, nën kujdesin e veçantë të kryetarit të bashkisë Lezhë,...

Lajmet e Fundit