11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Mustafa: Duhet të ndryshojmë kurs

Isa Mustafa LDKLideri i LDK-së, Isa Mustafa me rastin e Ditës së Evropës, ka thënë se Kosova ka vlerat e saj për t’ia bashkuar këtij bashkimi shtetesh e kombesh të lira.
Ai në rrjetin social Facebook, ka shkruar se Kosova nuk mund të vazhdojë me minimin e sundimit të rendit dhe ligjit.

“Ne nuk mund të vazhdojmë me shtetin e kapur nga korrupsioni. Ne nuk mund të vazhdojmë me improvizimin e demokracisë”, ka shkruar ai.

Më tej, Mustafa ka shtuar se, 64 vjet më parë, Evropa u ngrit mbi të kaluarën e saj dhe filloi një rrugëtim të ri, të ndërtuar mbi parimin e bashkimit të vlerave.

“Kosova, ka vlerat e saj për t’ia bashkuar këtij bashkimi shtetesh e kombesh të lira. Shqiptarët, do të bashkohen nën këtë kulm, me vlerat e tyre të jashtëzakonshme, unike dhe të pazëvendësueshme. Për t’i rivendosur vlerat e shteteve dhe kombit tone, aty ku e kanë vendin, ne duhet të ndryshojmë kurs”, ka vlerësuar lideri i LDK-së.

Më Shumë

Kadri Veseli nga Haga: Mos të cenohet besimi i popullit të Kosovës në Gjykatën Speciale

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke u ndërlidhur me deklaratat në seancën e sotme në Hagë, ka kërkuar që procesi të jetë...

E konfirmon Policia në Prizren: Dy të plagosur në fshatin Gjonaj, të dyshuarit po kërkohen

Dy persona u lënduan, njëri me armë zjarri e tjetri me mjete të forta në Gjonaj të Hasit të Prizrenit.  Rastin e ka konfirmuar  Policia...

Lajmet e Fundit