-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Mustafa merr përkrahjen e Kryesisë dhe kryetarëve të degëve për koalicionin opozitar

kryesia e LDKKryetari i LDK-së, Isa Mustafa, sot takoi Kryesinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryetarët e Degëve të LDK-së.

Sipas kumtesës së lëshuar nga LDK-ja, në këtë takim, Kryesia dhe kryetaret e degëve të LDK-së diskutuan për seancën Konstituive të Kuvendit të Republikës së Kosovës, si dhe organizimin e Mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, që do të mbahet gjatë ditëve në vijim.

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryetarët e Degëve diskutuan për marrëveshjen LDK – AAK – NISMA, dhe dhanë përkrahje të plotë Kryetarit Mustafa për angazhimin dhe veprimet e fundit në raport me krijimin e institucioneve të reja, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Shtohen rastet e testimeve për Covid19, bëhet thirrje për imunizim

Këtyre ditëve, Kosova ka shënuar shtim të rasteve të reja me COVID-19 me një tendencë të rritjes në ditët në vijim. Ndërkaq, në vendet...

Kaka tregon për ngjashmërinë mes Ronaldo-s, Ibrahimovic-it dhe Maldini-it

Legjenda e Milan-it, Ricardo Kaka, ka folur rreth situatës së Cristiano Ronaldo-s, derisa portugezin e krahasoi me Zlatan Ibrahimovic-in dhe Paolo Maldini-n. Gjatë intervistës së...

Lajmet e Fundit