19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Mustafa në Prizren: Shkarkimi i Jabllanoviqit nuk është kushtëzuar

Isa Mustafa LDKKryeministri Isa Mustafa tha se nuk ka asnjë të vërtetë rreth raportimeve në media se është kushtëzuar shkarkimi i ministrit Aleksandër Jabllanoviq me pozitën e zëvendës shefit të AKI-se.

“Emërimi i zëvendës shefit të AKI-së përcaktohet me Kushtetutë dhe nuk ka të bëjë fare me të”, tha Mustafa.

Sa i përket ministrit Jabllanoviq i cili i ka quajtur nënat gjakovare egërsira, Mustafa tha se është bërë bujë e panevojshme rreth këtij rasti. Sipas Mustafës do të vlerësohet në këtë rast nëse është shkelur Kushtetuta.

Këto deklarata kryeministri Mustafa i ka dhënë gjatë vizitës që i ka bërë Doganës së Kosovës në pikën kufitare në Vërmicë ku është takuar me drejtorin e Doganës/RTK/

Më Shumë

Një emër që askush nuk e priste, mos ndoshta Ardit Gjebrea zbuloi moderatoren e “Kënga Magjike”

Producenti i njohur, Ardit Gjebrea ka publikuar një foto me moderatoren Luana Vjollca në profilin e tij në Instagram. Kjo ka bërë që të...

Kushaj nga SBAShK-u: Ende s’kemi rezultat nëse do të pezullohet greva, Qeveria të procesojë pagat për mësimdhënësit

Anëtari i Këshillit Grevist të SBAShK-ut, Reshit Kushaj, ka thënë se ende s’i kanë marrë rezultatet nga kryetarët e këshillave grevistë komunal për pezullimin...

Lajmet e Fundit