8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Nait Hasani çon në gjyq Mimoza Kasari – Lilën

Nait HasaniDeputetë të Kuvendit të Kosovës i kërkojnë ish-ministres së Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari – Lila, që të përgjigjet për shkatërrimin dhe ndotjen e ajrit që është bërë nga nafta që dyshohet të jetë kancerogjene, trasnmeton KTV.
Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, ka thënë se ish-ministrja duhet të përgjigjet për këtë çështje që, sipas tij, pikërisht për këtë, tashmë e ka të deponuar edhe një padi në gjykatë.

Këto shqetësime i ngriti edhe deputetja e AAK-së, Donika Kadaj – Bujupi, e cila tha se vazhdon të jetë e shqetësuar me deklaratat kontradiktore për çështjen e naftës që po shfrytëzohet për ngrohje të shkollave në Prishtinë.

Më Shumë

A do të ekzekutohen pagat për mësuesit grevistë?

Ajo që vazhdon të mbetet e paqartë në këtë situatë është forma e ekzekutimit të pagave për grevistët. Drejtorët komunalë të Arsimit ka nisur...

Kërcënoi me jetë vëllain, i dyshuari nga Kabashi i Hasit shkakton probleme në gjykatë

  Vendimi i Gjykatës për caktimin e masës së paraburgimit e ka mllefosur të dyshuarin nga Prizreni S.K., i cili para pak ditësh përfundoi në...

Lajmet e Fundit