7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Ndahen çmimet “Emmy Awards”

20140826121252863600Çmimin për komedinë më të mirë e ka marre seriali i televizionit ABC, “Modern Family”, në të cilin bëhet fjalë për një familje të shthurur. Është hera e katërt radhazi që “Modern Family” fiton çmimin si komedia më e mirë.

Seriali “Breaking Bad” ka fituar çmimin kryesor gjatë ndarjes së çmimeve Emmy, si seriali më i mirë i zhanrit dramë, për herë të parë. Çmimin për komedinë më të mirë e ka marre seriali i televizionit ABC, “Modern Family”, në të cilin bëhet fjalë për një familje të shthurur. Është hera e katërt radhazi që “Modern Family” fiton çmimin si komedia më e mirë. Çmimet kryesore të industrisë televizive kanë nderuar disa prej serialeve të vjetra por edhe disa të reja, derisa po diskutohet për transformimin e ofertave të prodhimeve të sotme në televizion, që çdo herë e më shumë po bëhen përmes internetit.

“House of Cards”, seriali i faqes së internetit, Netflix ka fituar çmimin për regjinë më të mirë, por ka dështuar që të sigurojë çmimet për dramën më të mirë dhe në kategorinë e aktorëve më të mirë. Jeff Daniels, ka fituar çmimin për aktorin më të mirë në serialet e zhanrit dramë, për rolin në “The Newsroom”, ndërsa Claire Danes, për të dytin vit me radhë, ka fituar çmimin e aktores më të mirë për rolin në “Homeland”, në të njëjtin zhanër të serialeve. Gjatë ceremonisë së çmimeve Emmy, fitoi edhe Michael Douglas në kategorinë e miniserive/filmave për rolin në filmin “Liberace – Behind te Candelabra”.

Aktori më i mirë në zhanrin komedi u shpall, Jim Parsons për rolin në serialin e sukseshëm, “The Big Bang Theory”, ndërsa Julia Louis-Dreyfus fitoi çmimin si aktorja më e mirë në të njëjtin zhanër, për rolin në serialin “Veep”.

Më Shumë

Moti sot, temperaturat deri në 16 gradë Celsius

  Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe mund të ketë reshje të pakta shiu, kryesisht në zonën perëndimore vonë pasdite...

Sekuestrim i substancës narkotike dhe armëve në Prizren

Një person është arrestuar  në Prizren, pasi gjatë kontrollit të veturës dhe shtëpisë së tij janë gjetur dhe sekuestruar 5.46 gramë substancë narkotike e...

Lajmet e Fundit