8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Ndërroi jetë mësuesi nga Hasi Malë Sylëmetaj

Ka ndërruar jetë mësuesi nga Hasi, Malë Sylëmetaj.

Ai ishte njëri ndër mësuesit e parë jo vetëm në Demjan, por në tërë Regjionin e Hasit.

Shkrimtari Besim Muhadri shkruan se “mësuesi Malë, për shumë e shumë vite me radhë, që nga fundi i viteve 50-të të shekullit të kaluar, dha kontribut të rëndësishëm në edukimin e gjeneratave të tëra në Demjan e gjetiu në Has”.

“Përveç përkushtimit në punë, ai mbahet mend edhe për pedantëri, si në punë, ashtu edhe në jetën e përditshme”.

“Malë Sylëmetaj, të cilin nuk besoj se ndokush nga Demjani të mos e ketë pasur mësues, ishte ndër mësuesit e parë të Hasit, pas Luftës së Dytë Botërore”, shkruan Muhadri në Facebook.

Më Shumë

Jasharaj paralajmëron se mund të ketë sërish grevë në janar

Kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, nuk e ka mohuar se mund të ketë grevë në janar. Një prej zërave më të fuqishëm sindikal, nuk e...

Rrahje në një lokal në Prizren, përfshihen dy femra dhe një mashkull

Një rrahje mes disa personave ka ndodhur në një lokal në Prizren.   Sipas raportit të policisë thuhet se rrahja ka ndodhur mes dy femrave dhe...

Lajmet e Fundit