27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Ndërron jetë Metë Shatri, ish-zyrtar i Drejtorisë së Arsimit në Prizren

Ka ndërruar jetë Metë Shatri, ish-zyrtari i Drejtorisë së Arsimit në Prizren dhe anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmi i hidhur është bërë i ditur nga familjarët e tij.

Metë Shatri ishte një figurë e njohur dhe e respektuar në komunitetin e Prizrenit, i cili për vite me radhë kontribuoi në zhvillimin e arsimit dhe shërbimin ndaj qytetarëve. Ai do të kujtohet për virtytet e tij të larta, profesionalizmin dhe përkushtimin e tij ndaj çështjeve kombëtare dhe komunitetit.

Ngushëllimet e para janë shprehur nga kryetari i Degës së LDK-së në Prizren, Driton Selmanaj, i cili theksoi se Shatri do të mungojë familjes, miqve dhe të gjithë strukturave të LDK-së në Prizren./PriyrenPress.com/

Më Shumë

‘Bota ime’, Violetë Kukaj publikon imazhet me të bukura me fëmijët e saj

Këngëtarja e njohur kosovare, Violetë Kukaj është ndër këngëtaret më me zë në vend. Ajo tashmë është shumë aktive edhe me projekte të reja muzikore,...

Seanca e radhës së Kuvendit të Prizrenit: Fokus në menaxhimin e mbeturinave dhe dhënien e pronave komunale

Të enjten u mbajt mbledhja e radhës e Kuvendit të Prizrenit, ku u shqyrtuan dhe miratuan një sërë pikash të rendit të ditës. Pjesa më...

Lajmet e Fundit