31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Kryetari i LDK-së në Prizren ngushëllon familjen e Metë Shatrit

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prizren, Driton Selmanaj, ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta familjes së veprimtarit dhe intelektualit të ndjerë, Metë Shatri.

Në telegramin e ngushëllimit, Selmanaj shprehet se lajmi për ndarjen nga jeta të z. Shatri është pranuar me pikëllim të thellë.

‘Metë Shatri, i cili ishte anëtar i LDK-së dhe ish-drejtor komunal gjatë qeverisjes së partisë në Prizren, do të kujtohet gjithmonë për virtytet e tij të larta dhe punën e tij profesionale në shërbim të qytetarëve të Prizrenit.’

“Z. Metë Shatri do të kujtohet gjithmonë për virtytet e tij të larta dhe punën profesionale që ka bërë ndër vite, në shërbim të qytetarëve të Prizrenit, por edhe si një burrë i urtë dhe intelektual i shquar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kontributi i tij në zhvillimin e komunitetit dhe angazhimi për të mirën e përgjithshme janë dëshmi e përkushtimit dhe përkushtimit të tij të pashoq,” thuhet në telegramin e ngushëllimit.

Selmanaj theksoi se Shatri do të mungojë jo vetëm familjes dhe miqve të tij, por edhe të gjithë strukturave të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe qytetit të Prizrenit. Ai përfundon telegramin me ngushëllimet më të sinqerta dhe solidaritetin e plotë për familjen në këto momente të vështira.

 

Marketing

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Dogana zbulon barna ilegale në një barnatore në Prizren

Në një operacion të suksesshëm të Njësive të Doganës së Kosovës sot në regjionin e Prizrenit, është zbuluar një sasi e madhe e barnave...

12 vjet nga vdekja e poetit Ali Podrimja

Poeti Ali Podrimja, më 21 korrik 2012, u gjet pa shenja jete në qytetit Lodve të Francës, ku kishte udhëtuar për të marrë pjesë...

Lajmet e Fundit