28.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Ndëshkoni keqqeverisjen në Prizren

Kabashi ne tabakhaneKandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit, Lulëzim Kabashi ka kërkuar nga banorët e lagjes “Tabakhane” që me 3 nëntor të ndëshkojnë keqqeverisjen në Prizren.

“3 nëntori është dita kur duhet të dënohet keqqeverisja që është bërë deri më tani.Është momenti që në komunën e Prizrenit të bëhen ndryshime të cilat do të bëhen vetëm me koalicionin AAK-LDD”, tha Kabashi.

Ai tha se synim kryesor i tij, është punësimi i të gjithë të rinjëve të aftë për punë.

“ Parashikoj që brenda mandatit katër vjeçar secila familje të ketë një anëtar të punësuar.

“Këtë do ta bëjmë të mundur përmes zhvillimit ekonomik, duke funksionalizuar zonat industriale, duke investuar në bujqësi, turizëm dhe ndërtimtarti”. Ai tregoi se platforma e tij qeverisëse është gjithëpërfshirëse./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Aktakuzë ndaj varrmihësit për marrje ryshfeti (VIDEO)

Gjatë të martës, Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.K., për shkak të dyshimit të bazuar mirë se i njëjti...

Paralajmërimet e SBAShK-ut për greva, njohësi i arsimit thotë se Jasharaj po sillet si despot

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), ka paralajmëruar grevë të përgjithshme para shtatorit, kur është paraparë të nisë viti shkollor. Kreu i...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit