34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Llazica i rikthehet LDK-së

Llazica 1Dega e LDK-së në Malishevë mbajti tubim elektoral në Llazicë. Të pranishëm në këtë tubim ishin kryetari i Degës Januz Kastrati, kandidati për kryetar të Komunws Salih Morina, si dhe kandidatët për Asamble Komunale.

Të pranishmit i përshëndeti kryetari i Degës Januz Kastrati. Ai tha se kësaj radhe LDK-ja është më e përgaditur se herave të tjera për t’i fituar zgjedhjet me 3 nëntor. “Salih Morina është kandidati më i mirë, sepse në përkrahje të tij janë qytetarët e Malishevës, Kryesia Qëndrore si dhe Kryetari i LDK-së Akademik Isa Mustafa”, tha Kastrati.

“Për ne kategoritë e dala nga lufta janë kategori të shenjëta, ne gjithëmonë i kemi respektuar këto kategori pa I përdorur ato për përfitime politike, siç kanë bërë partitë tjera në Malishevë tha ai. LDK-ja nuk ka kurfarë marrëveshje me askëndë, sepse jemi të bindur se me 3 nëntor pa balotazh do të zgjedhet kryetar Salih Morina”.

Kandidati për kryetar të Komunës, Salih Morina tha se LDK-ja ka ardhur sot në Llazicë të shpalosë programin e saj. “Ne ju garantojmë kategorive të dala nga lufta se me qeverisjen tonë këto kategori do të kenë trjatim meritor. LDK-ja në bazë të të gjitha takimeve që i kemi mbajtur deri më tani është treguar një përkraheje masive e qytetarëve të Malishevës për ndryshim me LDK-në. Ne ju garantojmë se në vitin e parë të qeverisjes sime Llazicës do t’i ndërtohet një shkollë e re. Ai tha se 3 nëntori është datë historike për të ardhmen e fëmijeve tuaj tha Morina. Kërkoj nga ju që ta votoni LDK-në dhe ta bëni ndryshimin në interes të Malishevës sepse unë do të jem kryetar i të gjithë qytetarëve të Malishevës pa dallime partiake”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Stuhi shiu e erë, parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Përgjatë fundjavës parashihet të ketë të reshura shiu, ditën e shtunë në formë rrebeshesh me bubullima, derisa ditën e diel reshjet do të jenë...

PSG nis bisedimet me yllin e United

PSG është e interesuar për të transferuar në “Parc des Princes” yllin e Manchester United, Marcus Rashofrd. Klubi francez e ka kërkuar anglezin që nga...

Lajmet e Fundit