15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Në fund të shkurtit dihet nëse Prizreni shkon në zgjedhje

Ramadan Muja 2Procesi gjyqësor kundër kryetarit të Prizrenit Ramadan Muja dhe 5 bashkëpunëtorëve të tij që dyshohen për shpërdorim të detyrës zyrtare, pritet që të përfundojë kah fundi i shkurtit.

Sipas planifikimit të kryetarit të trupit gjykues të EULEX, Vladimir Mikula aktgjykimi në rastin “Muja” mund të shpallet para se të hyjmë në pranverë, shkruan Koha Ditore.

Me 27 janar prokurori do të paraqesë fjalën e tij përfundimtare dhe pastaj supozohet se brenda pak ditësh bëhet edhe shpallja e aktgjykimit. Këto janë planet e Gjykatësit.

Është kjo koha kur dihet se a do të shkojë Prizreni edhe një herë në zgjedhje të jashtëzakonshme apo jo.

Më Shumë

Gjobiten shoferët në Prizren, tejkaluan kufizimin e shpejtësisë

  Njësia Rajonale e Trafikut Rrugor ne Prizren ka hasur në shoferë të cilët në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 50 km/h, kanë lëvizur...

Rrufeja godet një shtëpi në Suharekë

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri gjatë ditës së sotme në fshatin Nishor të Suharekës. Dyshohet se zjarri ka ndodhur si pasojë e goditjes së...

Lajmet e Fundit