0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Në Malishevë arrestohet i dyshuari për vjedhjen e një çelësi mekanik

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar të dyshuarin për vjedhjen një çelësi mekanik në vlerë 55 euro, në një lokal në Malishevë.

Sipas Policisë rasti ka ndodhur të martën e javës së kaluar.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se në një lokal kishte vjedhur një mjet pune çelës mekanik në vlerë 55 euro. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Më Shumë

Duda Balje për Kodin Civil: Kam informata që nuk ka ndryshuar, nuk do ta votoj

Kundër, ka votuar edhe deputetja e grupit multietnik, Duda Balje. Por, thotë se ka informata që nuk është bërë asnjë ndryshim. E, në rast të mos...

33 vjet nga vendimi për Aksionin e Pajtimit të Gjaqeve

33 vjet më parë Myrvete Dreshaj, Have Shala, Adem Grabovci dhe Brahim Dreshaj dhe Lulëzim Etemaj e kishin marrë vendimin për të filluar Aksionin...

Lajmet e Fundit