18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Në Prizren fillojnë vizitat sistematike mjekësore në shkolla

Në Komunën e Prizrenit nga sot ka filluar vizitat sistematike mjekësore në shkolla.

Në njoftimin e lëshuar nga kjo komunë, thuhet se në shkollën fillore dhe të mesme të ulët “Emin Duraku” derisa zhvilloheshin vizitat mori pjesë edhe kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj.

“Është detyrë e jona që t’i ruajmë fëmijët dhe të kujdesemi për brezat e rinj, pasi, shëndetësia dhe mirëqenia e qytetarëve është prioritet i qeverisjes sonë”, tha Totaj.

Tutje, u bë e ditur se ekipet e mjekëve, mësimdhënësit e nxënësit dhe ndoqën nga afër këtë proces.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Bëhu me banesë pran Parkut të Qytetit dhe pran Lumbardhit !
“Frymo Lirshëm “
+383 44 128 112
Mund të jetë një imazh i 3 persona

Më Shumë

Haxhi Avdyli- AAK-së: A jeni në koordinim me Listën Serbe për mocionin e mosbesimit?

Deputeti i “Guxo”, Haxhi Avdyli, ka folur në lidhje me mocionin e mosbesmit iniciuar nga kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai ka pyetur Shefin e...

Vdes gruaja që qëndroi 22 vite në gjendje koma nga plagët e pësuara në një sulm në Jerusalem

Një grua amerikano-izraelite ka vdekur pas 22 vitesh në gjendje kome nga plagët e pësuara në një sulm vetëvrasës palestinez në një restorant picash...

Lajmet e Fundit